Parfüm Çeşitleri

21-01-2021

Karar vermeye yardımcı olan parfüm çeşidi hangisidir?

 

Koku alımı her insana göre değişkenlik gösterdiğinden tester parfüm adı verilen test parfümlerini, vücudumuzun kan dolaşımın en iyi ve sıcak olduğu yerde yani genelde elin arka kısmına uygulanmaktadır. Vücudun ısı olan yerinde koku yoğunluğu olduğunda artar ve yayılır. Bileklerin ve dirseklerin içine, boğaz bölgesine, dizlerin arkasına ve nabız bölgelerine de uygulandığında koku daha güzel ve yoğun yayılmaktadır.

 

  Kokunun vücutta uzun süre kalmasını sağlayacak parfüm çeşidi hangisidir?

 

Kokunun uzun süre vücutta kalınması isteniyorsa, bunun sırrı koku tabakasına sıkılmasıdır. Duştan çıkıldıktan sonra vücut nemli olacağından kullanılan vücut kremi, yağı ya da kuru yağ kullanıldıktan sonra ardından outlet parfüm kullanıldığında vücudun birçok farklı yerine koku yayılır. Sıkılan parfümün etkisi güçlendirerek daha kalıcı hale gelmesini sağlar.

 

  Vücudun kimyasına göre parfüm nasıl kullanılmalıdır?

 

İnsan vücudunun kimyası değişkenlik gösterdiğinden koku da uzun süre vücutta kalmaz, buharlaşır. Her ne kadar çok para verilip orjinal parfüm alınsa da cilt asitli olduğu takdirde ve oranı ne kadar yüksek olursa o kadar parfüm vücuttan buharlaşır.