Kadın Parfüm Seçenekleri

21-01-2021

Parfümün Kalıcı Olması İçin Kurallar

 

 Parfüm duştan sonra kullanılırsa daha kalıcı bir etki bırakır çünkü artan kan dolaşımı sayesinde artan vücut ısısı sayesinde koku daha iyi kalır. Aynı zamanda temiz vücuda parfüm sıkılmalıdır, kulak arkası, dirsek ve diz arkasına sıkılır. Parfümü bir parça havaya sıkın ve altına geçin bu sayede saçlar da parfümlenir. Elbiseye sıkılabilir, el ve bilek içlerine sıkılır ancak doğru bilinen bir yanlış da şudur, bilekler birbirine sürtülmemelidir, çünkü koku molekülleri değişir.

 

 Yine parfümün kalıcı olabilmesi için, belli aralıklarla sıkılmalıdır. Yaz ayında parfüm kokusu çabuk gider, hava nemli ise de süresi uzar. Yazın 2-3 saat aralıkla, kışın ise 3-4 saat aralıkla parfüm sıkılmalıdır.

 

 Parfüm Nerede Saklanmalıdır?

 

 Nem olmayan, karanlık ve mümkünse soğuk yerde saklanmalıdır, buzdolabı en ideal saklama yeridir ve ömrü 3 yıldır.

 

 Neden Tester Parfüm Tercih Edilir?

 

 Çevreye hoş, güzel kokmak yüzyıllardır insanların tercih sebebidir, öncelik olarak sağlık açısından bir parfümün uygun olması gerekir, orjinal parfüm çok yüksek fiyatlara satılmaktadır, bu yüzden orjinal parfüm bütçesine uygun olmayanlar bu tip parfümleri tercih eder. Outlet parfümlerin kalite olarak orjinalinden hiç farkı yoktur, indirimleri takip edilerek temin edilebilir.