Orijinal Parfümlerin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

  • |

Kalıcı parfümler pek çok insanın tercih ettiği parfümler arasında bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında kalıcı parfüm kullanımının arttığı bilinmektedir. Çünkü bu parfümler ağır olarak nitelendirilmektedir. Yazları daha ferah kokuları tercih eden kullanıcılar kışları ise bu kokulara rağbet göstermektedir. Ağır kokular gece kullanımı için de uygun görülmektedir. Bununla birlikte kalıcı parfümlerin ne kadar kalıcı oldukları sorusu kafaları meşgul etmektedir. Orijinal parfümlerin kalıcılık dereceleri de değişim göstermektedir. Her türden kalıcılık derecesine sahip parfümün temini sitemiz tarafından yapılmaktadır.

Parfümlerin Kalıcılık Süreleri

Orijinal parfümler için net bir kalıcılık süresi vermek doğru değildir. Çünkü bu süreler kullanım türüne ya da parfüm içeriğine göre değişim göstermektedir. Sitemiz sattığı orijinal parfümlerin kalıcılıklarını artırmak için bir takım kullanım önerileri vermektedir. Öncelikle parfümlerimizin kalıcılıkları için direkt olarak teninize uygulamanız gerekmektedir. Parfümler kıyafetlere uygulandığı zaman içerdikleri tüm notaları dışa vuramamaktadır. Bu da kullanıcıların parfümlerden maksimum fayda sağlamalarını engellemektedir. Ayrıca parfüm kullanmadan önce cildin kuru ve temiz olmasına da dikkat edilmelidir. Temiz ve kuru tenlerde parfümlerin daha kısa sürede özdeşleşme işlemi yaptığı bilinmektedir. Parfümlerin kalıcılıkları için taklit ve ucuz parfüm kullanımından da vazgeçilmelidir. Çünkü bu tür parfümlerin kalıcı olmadıkları bilinmektedir. Orijinal parfümlerin en hafif olanları bile taklit parfümlerden daha kalıcı parfümlerdir. Orijinal parfümlerin kalıcılıklarını artırmak için parfümlerin tenin hangi bölümlerine sıkıldığı da çok önemlidir. Kısa saçlı erkeklerde enseye ya da boyna sıkılan parfümlerin kokularının daha uzun süre hissedildiği bilinmektedir. Kadınlarda ise bel, boyun ve bilekler daha ön plandadır.

Orijinal parfümlerin kalıcılıklarında ten uyumu da oldukça belirleyici bir unsurdur. Teni ile uyumlu bir parfüm kullanan bireylerin parfüm kokularını ciltlerinde uzun süre muhafaza ettikleri bilinmektedir. Bu kalıcılık sürecini artırabilmek için parfüm seçimlerinde dikkatli davranmak gerekmektedir. Parfüm seçimlerinin kişisel olarak yapılmasının altında yatan önem de budur. Ayrıca parfüm fiyatları da seçimlerde büyük önem taşımaktadır. Sitemizde bulunan orijinal parfümler fiyatları ile de kendilerini göstermektedir. Kalite ve orijinalliği uygun fiyata sitemizden temin etmek mümkündür.