Kalıcı Parfümler Nasıl Yapılır?

  • |

Her insanın sevdiği koku kendine özeldir. Bu nedenden ötürü kullanılan parfümler de kişilere özel olmalıdır. Orijinal parfüm üretimlinde parfüm içeriğine birden fazla nota eklenmektedir. Bu notaların kendilerini göstermeleri için parfümün cilt ile temas etmesi gerekmektedir. İnsanların ciltleri birbirlerinden farklı olduğu için de parfümlerin kokuları insanlarda farklılık göstermektedir. Bu nedenden ötürü başkasında çok güzel kokan bir parfümün illa ki kişinin kendisinde de güzel kokması gerekmemektedir. Böylece parfümlerin kişisellikleri anlaşılmaktadır. İnsanların modlarına ve tarzlarına göre farklı parfümlerinin bulunması gerekmektedir. Farklı ve orijinal parfüm seçeneklerimiz sayesinde bu konuda müşterilerimize yardımcı olmaktayız. Verilen parfüm siparişleri hızlı çalışan ekibimiz sayesinde en güvenli şekilde sizlere sunulmaktadır. Böylece müşterilerimizde farklı ve kaliteli parfüm arama sorunu ortadan kalkmıştır.

Kalıcı Parfüm Nasıl Yapılır?

Parfüm fiyatlarında görülen artış insanların daha kalıcı parfümler kullanmasına neden olmuştur. Kalıcı parfümler aynı zamanda gün içerisinde tazelemek de istememektedir. Bu da kalıcı parfümlerin diğer parfümlere oranla daha kolay kullanıldığının bir göstergesidir. Parfüm yapımları bir takım maddelerin bir araya getirilmesi sonrasında oluşmaktadır. Parfümlerin içlerinde; baharat, sandal ağacı, yeşillikler, portakal çiçeği, gül, menekşe, sedir, hindistan cevizi ve çeşitli meyvelere kadar pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri içeren parfümler kullanıcıların tercihlerine göre satın alınmaktadır. Aslında hemen hemen tüm parfümlerin altyapılar aynıdır. Ancak daha sonra bir maddenin daha fazla eklenmesi, parfümün yoğunluğunu değiştirmektedir.

Parfümlerin kalıcılığı da yoğunlukla alakalıdır. Kalıcı parfüm yapımında su, alkol ve esans oranı çok dikkatli bir şekilde ayarlanmaktadır. Bu tip parfümlerde esans oranı diğer ürünlerin oranlarından daha fazladır. Esansların fazla olması da ciltte alkolün değil parfümlerin yer edinmesini sağlamaktadır. Kalıcı ve ucuz parfümlerin yapımlarında esansiyel yağlar büyük rol oynamaktadır. Kalıcılık konusunda iddialı olan parfümlerin kokularının günlerce hissedildikleri bilinmektedir. Bu parfümleri temizlenmiş ve kurulanmış cilde uygulamak da parfümlerin kalıcılıklarını artırmaktadır. Aksi takdirde parfüm kokularının olması gereken süreden daha kısa süre dayandığı görülmektedir. Bunun için sitemizden doğru olarak seçilen parfümlerin doğru olarak kullanılması gerekmektedir.