Kadın Ve Erkek Parfümünün Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

  • |

Erkek Parfümü Ve Kadın Parfümü Farklı Mıdır? Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Yüzyıllar boyu kullanılan erkek parfümü ve kadın parfümü kendi içinde de hammaddesi açısından farklılaşır. Her kadın ve erkeğin ten kokuları farklı farklıdır. Her vücutta da yararlı bakteriler yaşar. Bu bakterilerin dışkılaması ten kokuların farklı farklı kokmasına neden olur. Bu yüzden de herkesin parfümü kişiseldir. Ten kokusuna göre denemeler sonucu seçilmelidir

İzotop Tekniği İle Üretilen Parfüm Nedir?

İzotop tekniği ile üretilmiş parfümler doğal yollarla elde edilmeyen bazı kokulardır.  Örneğin çikolata kokusu, çilek kokusu gibi kokulardır. İzotop tekniği ile üretilen parfüm moleküllerinin orijinal parfüm moleküllerinin birleştirilmesiyle olur. . Ancak izotop tekniği ile üretilen parfümlere dikkat edilmelidir. Zira izotop tekniği ile üretilen parfümler kişi alerjiye karşı hassas bir bedene sahipse alerji yapabilir.

Erkek Parfümü

 Erkek parfümü genelde odunsu (woddy) grubu kokulardır. Woddy ailesi kokular bergamut, paçulya, sedir, tonka gibi kokuları içerir. Erkek parfümü için seçimi kişiseldir. Ten kokusuna göre seçilir. İlk sıkımdan sonra 15 dakika bekleyip sonuca göre karar verilmelidir. Erkek parfümü mevsimlere göre değişi gösterir. Yaz mevsiminde daha hafif kış mevsiminde ise daha ağır kokular tercih edilir. Web sitemizde bu çeşitleri görebiliriniz. Erkek parfümü çeşitleri arasında Versace, Dior, Armani, Azzaro Wanted, Givenchy gibi daha nice parfümler sayılabilir.

Kadın Parfümü

Yüzyıllar boyunca kadınlar çekici ve güzel görünmek aynı zamanda da kolay hatırlanmak için parfüm kullanırlar. Kadın parfümü bu yüzden oldukça çeşitlenmiştir. Kadın parfümü web sitemizde oldukça çeşitlidir. Örneğin Chloe, Burberry, Dior, Elie Saab, Thierry Mugler, Victoria’S Secret gibi kadın parfümü isimleri sayılabilir.

Parfümler karanlıkta buzdolabında saklanmalıdır. Saklandıkları ortam aynı zamanda nemsiz bir ortam da olmalıdır.

Parfümler el bileklerine sıkıldığında ovulmamalıdır. Çünkü ovma durumunda koku molekülleri bozulur. Böylece sürülen kokunun ömrü kısa olur.

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm kullanırken şu bölgelere sürülür:

  • El bilek içlerine sıkılır ancak bilerler birbirine sürtülmemelidir.
  • Dizlerin içine sıkılır.
  • Kulak arkasına (Bazı uzmanlar bunu önermiyorlar. Çünkü kulak arkası nemli ve yağlı olduğu için kokunun molekül yapısı değişip asıl özelliğinin kaybolduğunu düşünüyorlar.)
  • Saçlara sıkılır. Ama saçlara direk olarak sıkılmaz.
  • Biraz da giysiye  sıkılır.