Kadın Parfümü Nasıl Anlaşılır?

  • |

Parfüm üreticilerinin koku üretimlerine başlarken herhangi bir cinsiyet ayrımı yapmadıkları bilinmektedir. Ancak parfüm ortaya çıkmaya başladıkça kadınlar için mi erkekler için mi daha uygun olduğu anlaşılmaktadır. Bir nevi parfümler kendi kararlarını kendileri vermektedir. Erkek ve kadın parfümleri arasında bir takım farklar bulunmaktadır. Bu farklardan yola çıkılarak kadın parfümünün özellikleri anlaşılabilmektedir. Ancak her iki cinsiyetin kullanabildiği unisex parfümleri de unutmamak gerekmektedir. Sitemiz müşterilerine kadın ve erkek parfümleri olduğu gibi unisex parfümleri satışı da yapmaktadır.

Kadın Parfümlerinin Özellikleri

Bir parfümün hangi cinsiyete hitap ettiğini anlamanın bir takım yolları bulunmaktadır. İşe öncelikle görsellikle başlamak mümkündür. Çünkü kadın parfümleri kendilerini görsellikleri ile de belli etmektedir. Kadınlar için üretilen parfümlerin şişelerinde genellikle bir dokunuş kadınları yansıtmaktadır. Bu dokunuş kimi zaman şişe rengi kimi zaman ise küçük bir kurdele ya da inci olarak kendini göstermektedir. Erkek parfümlerinde ise çoğu zaman keskin hatlara ve oyu renklere sahip olan şişeler kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı kadın parfümlerini şişelerine bakarak anlamak mümkündür.

Tester parfüm ya da normal fark etmeksizin kokular da kadın parfümlerinde belirleyici unsurlardan biridir. Çünkü kadın parfümleri genel olarak çiçeksi ya da kadınsı olarak kokmaktadır. Bu kavram parfümlerin koklanmasından sonra anlaşılmaktadır. Ancak kadın parfümlerinin genelinde keskin baharat kokularına rastlamak mümkün değildir. Kadın parfümlerinde baskın olan kokular; gül, portakal çiçeği, narenciye, yeşillikler ya da meyve kokularıdır. Erkek parfümlerinde de bu maddeler kullanılmaktadır. Ancak erkek parfümlerinde baskınlık sandal ağacı gibi odunsu kokular ya da keskin baharatlardır. Bu temel farklılıklar kadın parfümlerinin anlaşılmasına yardımcı olmaktadır.

Her kadının her kadın parfümünü kullanması mümkün değildir. Bu alanda devreye parfüm seçimleri girmektedir. Outlet parfümlerinde seçim yaparken ten uyumuna mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü ten ile uyum sağlamayan parfümlerin kullanımından istenilen yüksek fayda elde edilememektedir. Parfümlerin ten uyumunun anlaşılması için parfümlerin tene sıkıldıktan sonra bir süre beklenmesi gerekmektedir. İçlerindeki alkolün uçmasından sonra parfümlerin asıl kokuları kendini göstermektedir. Bu sayede bireyler kendilerine uygun parfümü seçebilmektedir.