En İyi Ve Kaliteli Erkek Parfümü Çeşitleri

  • |

Orijinal Parfüm Nedir? Erkek Parfümü Nasıl Seçilir? Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Parfüm

Parfüm Antik dönemde Hint, Çin ve Mısırlıların ölülerini gömme işlem sırasında ölülerinin güzel kokması için bulunmuş tur. Daha sonraları günlük hayatlarında da kullanmaya başlamışlardır. Örneğin Mısır kraliçesi Nefertiti güzel kokmak için günlük hayatında kullanırdı. Kullandığı çiçek özü yağıydı. Mısır tanrısı Ra için ise kokulu otlar yakılırdı.

Orijinal Parfüm Nedir?

Parfüm günümüzün vazgeçilmezi olanıdır. Sıklıkla parfüm seçerken kadın olsun erkek olsun orijinal olmasına dikkat ederler. Tabii 5000 yıl öncesine kadar parfümlerin tümü orijinal parfüm olarak kullanılırdı. Kullanım amacı farklı farklıydı; dini törenler için ölü içi yağlamada bile kullanılırdı. Orijinal parfüm mevsimlik ve özel günler için kullanılır. Markalaşmış parfümler özel şişelerde saklanır. Bugün parfüm şişeleri adeta bir sanat dalına dönüşmüştür. Şişeler parfümlerin markası haline gelmiştir. Satışta oldukça etkilidir.

 Erkek Parfümü Nasıl Seçilir?

Parfüm kokusunu ilk 15 dakikadan sonra kokusu verir. Daha önceki kokuya güvenilmemelidir. Erkek parfümü seçilirken dikkat edilecek ögeler şunlardır:

  • Parfüm sıkımından sonra 15 dakika gerçek kokuyu duymak için beklenmelidir. Çünkü kişilerin metabolizma hızı farklıdır.
  • Kişilik ve karaktere dikkat edilmelidir. Örneğin hareketli insanlar hafif kokulu parfümler seçmelidir. Örneğin baharat kokuları, hafif meyveler ya da çiçek kokuları tercih edilebilir.

Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Parfüm çeşitleri oldukça fazladır. Çünkü parfüm yapılırken kullanılan hammaddeler çiçekler, bergamut,  ,ağaç özü, lavanta yağı, paçulya, tonka,  ardıç, mersin çiçeği, safran,  katırtırnağı,  gül gibi. Bazı hammaddeler elde edilmesi ve işlenmesi zor olan hammaddelerdir. Örneğin çiçeklerin toplanması, yapraklarının zedelenmeden alınması ve işlenmesi oldukça zor, külfetli ve zaman alan işlemlerdir. Erkek parfümü için en ideal olanı Citrus ailesini içeren parfümlerdir. Bu aile hafif ve tazelik hissi veren parfümlerdir. Citrus ailesini içeren kokular portakal, bergamut, limon vb. kokularıdır. Aynı zamanda bu Citrus ailesine odunsu ailesiye koyabiliriz. Odunsu kokular ise sedir ağacı, paçulya ağacı gibi .

Web sitemize girecek olursanız orijinal erkek parfüm çeşitlerimize rastlarsınız. Bunlardan bazıları şunlardır: Adidas, Hugo, Versace, Azzaro, Bulgari, Givenchy, Van Cleef  Arpels, Cartier Roadster Sport Homme, Davidoff gibi daha nice erkek parfümü bulunmaktadır.